Azonban összeszedtem számodra a 7. legjobb filmet amelyet érdemes megnézni 2018 októberében.
Ez lesz a legjobb októberi filmajánló poszt úgyhogy olvass tovább.. 7. Nevem Thomas (október 4.):
Terence Hill csak a személyije szerint öregszik, amúgy lelkesen osztogatja a pofonokat, és a tekintete is vakító.
6. Csillag születik
A Bradley Cooper által rendezett remake-ben Lady Gaga énekli magát a sztárságig - meg jó eséllyel az Oscarig.
5. A bűnös (The Guilty / Den skyldine)
hazai bemutató: október 25.
Az idei Cinefest fődíjasának főszereplője egy segélyhívások fogadó nyomozó, aki egy emberrablási ügybe csöppen: egy nő hívja fel azzal, hogy elrabolták, és segítsen rajta. Gustav Möller rendezői bemutatkozása a hírek szerint nem csupán székbeszögezően izgalmas és fordulatos, de mélyen emberi és letaglózó történetet mesél el, mindezt úgy, hogy a főszereplővel együtt a néző se hagyja el az irodát. Szóval nem csupán a sztori lesz magával ragadó, hanem a filmes nyelvezet is, melyet az elmeséléséhez segítségül hívtak: szeretnénk hát, hogy A bűnös olyan film legyen, amiről még sokáig fogunk beszélni.
4. Húzós éjszaka az El Royale-ban (Bad Times at El Royale)
hazai bemutató: október 11.
Drew Goddard, a Cloverfield és a Mentőexpedíció írója, illetve a Ház az erdő mélyén író-rendezője idén második rendezésével tér vissza, amely reményeink szerint leginkább a horror zsánerét szépen kiforgató Házra emlékeztet majd. A film címszereplője egy sötét múltú hotel, melybe egy - nomen est omen - húzós éjszaka során hét idegen érkezik, mind-mind vajjal a füle mögött, hogy megtalálják a megváltást, vagy mindörökre pokolra jussanak. Úgy sejtjük, hogy ez a jó véres és a régi időket idéző thriller kínál majd egy-két mesés fordulatot, tökös karaktert és felejthetetlen dumát, hogy a moziban eltöltött időnk is legalább annyira húzós legyen, mint maga a film.
3. Az első ember (First Man)
hazai bemutató: október 18.
Damien Chazelle a Whiplash és a Kaliforniai álom után most egyenesen a Holdra repül, hogy megmutassa az első holdraszállás kalandos történetét. Az első emberben Ryan Gosling játssza Neil Armstrongot, aki egészen drámai utat járt be addig, míg 1969 júliusában végre sétálhatott egyet a Holdon, méghozzá elsőként a történelemben. A Whiplash intenzitásával és a Kaliforniai álom audiovizuális mágiájával szemben Az első ember nagyszabású és régimódi filmes mementónak tűnik, amely részletekbe menően mutatja be az emberiség történetének egyik legnagyobb kihívását. Úgy érezzük, érdemes lesz nagyvásznon látni.
2. Halloween
hazai bemutató: október 25.
40 évvel ezelőtti bemutatkozása óta a Halloween és műfajteremtő főhőse, Michael Myers rendesen megjárta a hadak útját. Egyre rosszabb és rosszabb folytatásokban, újragondolásokban gyilkolászott, és ezek közül csak néha emelkedett ki egy-egy jobban sikerült darab. No, ez most megváltozni látszik, ugyanis a legújabb változatot a horror koronázatlan producerkirálya, a Széttörve és a Tűnj el! mögött álló Jason Blum vette gondozásba, és felkérte az eredeti klasszikust dirigáló John Carpentert tanácsadónak, a film rendezését pedig a sokoldalú David Gordon Greenre bízta. Az új film minden eddigi folytatást figyelmen kívül hagy, és négy évtizeddel az eredeti film után játszódik, mikor Myersnek sikerül megszöknie fogságából, hogy egykori áldozata, Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) nyomába szegődjön. A hírek szerint a film könyörtelen és explicit szórakozást kínál a slasherek szerelmeseinek, szóval mi sem győzzük várni.
1. Venom (Venom)
hazai bemutató: október 4.
Már csak napok kérdése, és kiderül, hogy mi is Venom vagyunk-e, azaz végre olyan filmben láthatjuk-e a Marvel talán legközkedveltebb antihősét, amit megérdemel. A körülmények többé-kevésbé adottak a sikerhez: kezdésnek ott van mindjárt a címszereplő gazdatestét játszó Tom Hardy személye, aki nem mellesleg Venom hangjáért is felel. Ugyan a film kvázi családbarát besorolást kapott (itthon 16-os karikát), ez viszont lehetővé teszi, hogy a későbbiekben ő is csatlakozhasson a Marvel Moziverzumhoz, vagy ha mást nem is, hát összemérhesse erejét Pókemberrel. Ebben a filmben viszont a Hálószövő valószínűleg még utalás szintjén sem kap szerepet, ez az eredettörténet ugyanis teljesen független lesz tőle. Ami pedig a fejmajszolást illeti, lehet, hogy a Venom nem lesz se véres, se brutális, de ez nem jelenti azt, hogy a címszereplőnek ne lenne nagy étvágya. Mindenesetre partedlivel a nyakunkban érdemes majd beülni a moziba.
Ha tetszett támogass minket egy mogosztással:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése